| Producer | AQUA |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Pressure, bar | 8 |
| Power capacity, Wt | 14 |
| Model | Pl |
| Pump body material | Polypropylene |
| Flow rate, l/h | 2 |
| Diaphragm stroke per min. | 120 |
| Control | Manual |
| Hose standard size | 4x6 |
| Dosage mode: Continually ON-OFF | Yes |
| Dosage mode: proportional PROP | Yes |
| Product regulation 0-100% | Yes |
| Input for level sensor reagent | Yes |
| Input 4-20 mA | No |
| Pulse input(From Flowmetwer) | No |
| Input foe sensor PH | No |
| Input for sensor RX | No |
| Input foe sensor | No |
| Input for sensor CD | No |
| Input foe temperature sensor | No |
| Input mA | No |
| Output service relay | No |
| Support for flow sensor | No |
| Pump head type | PP 1/2" |
| Serial number of the pump | HC101 |
| Country of Origin | Italy |
| PumpType | dosing solenoid |
| Drive Type | electric |
| Application | acid, hypochlorite, alkalis, caustic, coagulant, of hydrochloric acid, algaecide |
| Weight, kg | 3 |
| Producer | AQUA |
| Material | PP |
| Power supply | 1х220 V, 50 Hz |
| Pressure, bar | 8 |
| Power capacity, Wt | 14 |
| Model | Pl |
| Pump body material | Polypropylene |
| Flow rate, l/h | 2 |
| Diaphragm stroke per min. | 120 |
| Control | Manual |
| Hose standard size | 4x6 |
| Dosage mode: Continually ON-OFF | Yes |
| Dosage mode: proportional PROP | Yes |
| Product regulation 0-100% | Yes |
| Input for level sensor reagent | Yes |
| Input 4-20 mA | No |
| Pulse input(From Flowmetwer) | No |
| Input foe sensor PH | No |
| Input for sensor RX | No |
| Input foe sensor | No |
| Input for sensor CD | No |
| Input foe temperature sensor | No |
| Input mA | No |
| Output service relay | No |
| Support for flow sensor | No |
| Pump head type | PP 1/2" |
| Serial number of the pump | HC101 |
| Country of Origin | Italy |
| PumpType | dosing solenoid |
| Drive Type | electric |
| Application | acid, hypochlorite, alkalis, caustic, coagulant, of hydrochloric acid, algaecide |
| Weight, kg | 3 |